Keresés

ISASZEGI TELEPÜLÉSI ÉRTÉKTÁR

Épített környezetünk
Isaszeg település értéktárba vett épületei
Emlékhelyeink
Isaszeg település értéktárba vett emlékhelyei
Hagyományőrzés
Isaszeg település értéktárba vett hagyományai
Kulturális örökségeink
Isaszeg település értéktárba vett kulturális örökségei

Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Klapka György Általános Iskola felső tagozat- Kossuth Lajos u. 85.

Az ITÉB 2023. április 20-án megtartott ülésén került felvételre az Isaszegi Települési Értéktárba a Kulturális örökség / Épített környezet kategóriába a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Megosztom

Isaszeg lakosságának növekedése, a Gödöllő irányába elhelyezkedő telkek beépülése miatt szükségessé vált egy új, modern épület létrehozása.

1963. szeptember 1-én átadásra került a korszerű, minden igényt kielégítő iskolaépület a Kossuth Lajos utca 85. szám alatt. A 8 osztálytermen kívül fizika-kémia előadó, technika műhely, jól felszerelt tornaterem, öltözők és zuhanyzók, napközi főzőkonyha és ebédlő, közösségi helység és nagy, világos zsibogó tartozott az épülethez. A tágas udvar mozgásra, sportolásra biztosított lehetőséget. További négy tanterem átadására 1978. április 4-én került sor.

Az évek múlásával a Kossuth úti épület egyre zsúfoltabb lett, a tanulói létszám növekedett, így szükségessé vált egy új épület megépítése, melynek építési munkálatai a Tóth Árpád u. 1. sz. alatti telken kezdődtek el. 1985. augusztus 1-én adták át a 8 tantermes új épületet, melyben a mai napig az alsó tagozatos diákok tanulnak. Az osztálytermek mellett melegítőkonyha és ebédlő biztosította az étkezés lehetőségét a diákoknak és a tanároknak.

Klapka György Általános Iskola alsó tagozat – Tóth Árpád u.

Komoly szakmai előrelépést jelentett iskolánk történetében az ének-zene tagozat beindítása 1985. szeptember 1-jén.

  • 1992. május 13-án iskolánk felvette Klapka György honvédtábornok nevét. Olyan névadót kerestünk, aki kötődik Isaszeghez, és élete példa lehet a tanulóifjúság számára.
  • 1993. február 1-től iskolánk épületében működött – önálló igazgatással és tantestülettel – a Kós Károly Művészeti Iskola (alakulásakor Állami Zeneiskola volt a neve). 2007. szeptember 1-től a két intézményt összevonták.
    Helyi társadalmi igényeket felismerve ebben a tanévben indítottuk el az idegen nyelv tagozatunkat, ahol angol és német nyelv között választhatnak tanulóink.
  • 2011-től iskolánk is aktív résztvevője lett a TÁMOP 3.1.4-es kompetencia alapú, társadalmi megújulást és egyenlő hozzáférést biztosító programnak.
  • 2013-ban testvériskolai kapcsolatot alakítottunk ki a budapesti Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskolával, akikkel közös hangversenyeink és a felső tagozatos tanulók részvételével közös sportnapjaink vannak.
  • 2017 tavaszán „Épületenergetikai felújítások Isaszeg Város intézményein a KEHOP-5.2.9-16 pályázati konstrukció keretében” épületeink kívülről megújultak, a tankerület hozzájárulása segítségével belülről is megújultak a folyosóink.
  • 2022 nyarán a Kossuth úti épületünk mosdói megújultak a 1913/2021 (XII.15.) Kormányhatározat értelmében a Dunakeszi Tankerületi Központ sikeres pályázatának jóvoltából.

Intézményünk 2023-ban ünneplte fennállásának 60. évfordulóját, ennek tiszteletére kértük az értéktárba való felvételt.

Az eltelt hatvan+ esztendő során generációk oktatása és nevelése zajlott iskolánk falai közt, átadva és megszerezve azt a tudást, mellyel magabiztosan indulhattak a nagybetűs élet felé vezető úton.

Az iskolánk alaptevékenysége a 8 évfolyamos általános iskolai nevelés-oktatás, amely során képességétől függően minden tanulónk továbbépíthető tudáshoz jut. Emelt szintű ének-zene oktatás folyik évfolyamonként az egyik osztályban, városi beiskolázással. Az alapkészségek, jártasságok kialakítását szolgáló tantárgyak tanításán túl az idegen nyelvek (angol, német), számítástechnika oktatást kiemelten kezeljük. Emelt szintű nyelvoktatást indítunk igény szerint. A szülői elvárásoknak megfelelően alsó tagozaton iskolaotthonos osztályokat, napközis csoportokat, felső tagozaton tanulószobát működtetünk. A 2013/2014-es tanévtől az „egész napos iskola” oktatási formát is bevezettük. 2007-től tevékenységünk kiegészült a 12 évfolyamos művészeti oktatással. Alapvető fontosságúnak tartjuk a művészeti oktatást és nevelést, melynek eredményeképpen a művészeteket értő, szerető, befogadó, művelő személyekké válhatnak tanítványaink. A tanórákon túlmenően lehetőséget teremtünk kulturált szórakozás, művelődés és sportolás megszervezésére is. Nemzetünk és városunk történelmi múltjának értékeit kialakított hagyományok alapján ápoljuk.

Youtube-on elérhető videó felvételek …

error: Kérjük ne másolja, inkább keressen fel Kapcsolataink egyikén!!